O Nas

Katedra Informatyki na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH jest jednostką edukacyjną i naukową działającą od 1 października 1980 roku. Studia informatyczne w tej Katedrze to od wielu lat jedne z najlepszych i najbardziej prestiżowych tego typu studiów w Polsce (oceny wyróżniające Polskiej Komisji Akredytacyjnej, czołowe miejsca w rankingu Perspektyw).

W naszej ofercie edukacyjnej oprócz studiów I i II stopnia oraz podyplomowych znajdują się szkolenia specjalistyczne, które są odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku pracy. Kadra z wieloletnim doświadczeniem zarówno dydaktycznym, jak również w przemyśle IT, jest nastawiona na przekazywanie wiedzy w kontekście kluczowych dla danej dziedziny zagadnień. Dodatkowo, na efektywność procesu nauczania wpływa nowoczesna infrastruktura laboratoryjna.